Kontaktet e preferuara të iPhone: Për çfarë shërbejnë dhe si t'i vendosni ato në mënyrë korrekte

Kontaktet e preferuara të iPhone: Për çfarë shërbejnë dhe si t'i vendosni ato në mënyrë korrekte

Kontaktet e preferuara të iPhone: për çfarë shërbejnë dhe si t'i vendosni saktë Funksioni i krijimit të kontakteve të preferuara ishte i disponueshëm në shumë telefona celularë rreth 15 vjet më parë, por në atë kohë bëhej me qëllimin e vetëm për të qenë në gjendje të thirrni shpejt numrin e dëshiruar . Në sistemet operative moderne celulare, "Të preferuarat" në udhëzues... lexoni më shumë

Kontaktet pa emër në iPhone: Pse dhe si ta rregullojmë?

Kategoria-Like

Kontaktet pa emër në iPhone: pse dhe si ta rregulloni atë? Problemi i importimit të listës së kontakteve në iPhone nga shërbimet e palëve të treta ose karta SIM është mjaft i zakonshëm dhe në shumicën e rasteve shfaqet si emra që mungojnë (shfaqen vetëm shifrat e numrave). E njëjta … lexoni më shumë

Fishekë të përputhshëm - Si të shmangni shtypjen të bllokuar

Fishekë të përputhshëm - Si të shmangni shtypjen të bllokuar

Fishekët e përputhshëm: si të shmangni bllokimin e printimit Disa modele printerësh ju lejojnë të përdorni vetëm fishekë origjinalë për printim. Ne, në QuimeraRevo, megjithatë, kemi vendosur të bëjmë një udhëzues në të cilin shpjegojmë se si të shmangni bllokimin e printimit nëse dëshironi të instaloni fishekë të përputhshëm. Thjesht duhet të keni parasysh informacionin... lexoni më shumë

Spotify Cracked iOS 2021: Si ta instaloni

Spotify Cracked iOS 2021: Si ta instaloni

Spotify Cracked iOS 2021: Si ta instaloni Mos harroni ditët e mira të vjetra kur gjithçka që duhej të bënit ishte të shkarkonit një aplikacion Safari për të përdorur Spotify falas në çdo iPhone? Epo, duhet ta dini se mund ta bëni edhe sot. Krijuesi i shërbimit muzikor më të njohur në botë, duke... lexoni më shumë

PirateBay: alternativat më të mira ose si të hyni në sit

PirateBay: alternativat më të mira ose si të hyni në sit

PirateBay: Alternativat më të mira ose si të hyni në Pirate Bay (i njohur gjithashtu si TPB) është faqja e torrentit për të cilën duhet të dijë çdo entuziast i torrentit, në fakt ai e quan veten portali më i fortë në ueb. Gjiri është në fakt një institucion, siti u themelua nga Partia Pirate… lexoni më shumë

Kodi i gabimit i menaxherit të kontrollit të shërbimit 7000, 7001, 7009, 7011, 7023, 7031, 7034, 7043 në Windows 10 - Çfarë të prisni dhe si ta rregulloni atë

Kodi i gabimit i menaxherit të kontrollit të shërbimit 7000, 7001, 7009, 7011, 7023, 7031, 7034, 7043 në Windows 10 - Çfarë të prisni dhe si ta rregulloni atë

Kodi i gabimit të Menaxherit të Kontrollit të Shërbimit 7000, 7001, 7009, 7011, 7023, 7031, 7034, 7043 në Windows 10: çfarë të prisni dhe si ta rregulloni nëse jeni një nga ata përdorues që shikoni në pamjen e ngjarjeve të Windows 10 (Win +R – eventvwr.msc) për të analizuar gabimet, sipas të gjitha gjasave do të gjeni aty gabime që kanë… lexoni më shumë

Çfarë të bëni nëse imazhet zhduken nga galeria në Android

Çfarë të bëni nëse imazhet zhduken nga galeria në Android

Çfarë duhet të bëni nëse imazhet zhduken nga galeria në Android Ndonjëherë në telefonat inteligjentë Android mund të hasni një problem: hapni "Galerinë" por të gjitha imazhet mungojnë. Ne duam t'ju tregojmë se çfarë të bëni në këto raste. Shkaqet dhe mënyrat për të zgjidhur problemin Shkaqet e këtij dështimi mund të ndahen në dy grupe:… lexoni më shumë

Si të ndryshoni emailin e Supercell?

Si të ndryshoni emailin e Supercell id? Për njerëzit që janë adhurues të Clash of Clans, është e mundur të shijoni elementë të rinj që do t'ju ndihmojnë të arrini rezultate më të mira. Ju jo vetëm që do të jeni në gjendje të kaloni nga emaili i Super Cell ID, por gjithashtu do të lidhni pajisje të shumta për të shijuar lojën pa… lexoni më shumë

E_FAIL 0x80004005 gabim në VirtualBox - shkaqet dhe zgjidhjet

Gabim E_FAIL 0x80004005 në VirtualBox – shkaqet dhe zgjidhjet Shumë përdorues hasin gabimin E_FAIL 0x80004005 nga MachineWrap, MediumWrap dhe komponentë të tjerë kur nisin dhe në disa raste përpara se të nisin një makinë virtuale në VirtualBox, pavarësisht nga sistemi operativ i instaluar në të10 dhe poshtë , Linux dhe të tjerët). Detajet e këtij tutoriali... lexoni më shumë

Si të zgjidhni një përshtatës që nuk funksionon HDMI në VGA

Përkufizimi i serisë së produkteve të kartës grafike Nvidia

Si të rregulloni një përshtatës të prishur HDMI në VGA Përdoruesit me monitorë të vjetër shpesh përballen me mungesën e ndërfaqeve të lidhjes dixhitale në kartat e tyre video më të reja. Në këtë rast ka vetëm një zgjidhje: përdorimi i përshtatësve dhe konvertuesve të veçantë. Funksionimi i duhur i tij varet drejtpërdrejt nga… lexoni më shumë

PC i Fundit Nga Ne: Përparime në fushën e imitimit

Nëse dëshironi të provoni një videolojë plot me qenie njerëzore të transformuara në kanibalë pas një pandemie në Shtetet e Bashkuara, ju ftojmë të lexoni artikullin e mëposhtëm The Last Of Us PC, një përparim i madh në fushën e emulimit, të gjitha të dhënat ju duhet të trajtoni për ta luajtur dhe ta shkarkoni në kompjuterin tuaj. Të… lexoni më shumë

Si të hapni "dyqanin e certifikatave" në Windows 7

Si të hapni "dyqanin e certifikatave" në Windows 7

Si të hapni "Dyqanin e Certifikatave" në Windows 7 Certifikatat janë një nga opsionet e sigurisë në Windows 7. Është një nënshkrim dixhital që verifikon vlefshmërinë dhe origjinalitetin e faqeve të ndryshme të internetit, shërbimeve dhe pajisjeve të të gjitha llojeve. Certifikatat lëshohen nga një autoritet certifikues. Ato ruhen në një… lexoni më shumë

Çaktivizo komentet në postimet në Facebook

Çaktivizimi i komenteve në postimet në Facebook Në faqen zyrtare të internetit dhe aplikacionin celular të rrjetit social Facebook, ka shumë mënyra për të bashkëvepruar me përdoruesit e tjerë, duke përfshirë mundësinë për të lënë komente në postime të ndryshme. Sidoqoftë, ky funksion mund të çaktivizohet si parazgjedhje vetëm në vende të caktuara të burimit ose ... lexoni më shumë

Si të ndizni dritën e pasme të një tastiere laptop

Si të ndizni dritën e pasme të një tastiere laptop

Si të ndizni dritën e prapme të tastierës së laptopit Nëse keni nevojë të ndizni dritën e prapme të tastierës së laptopit, por nuk dini si ta bëni këtë, në udhëzimet më poshtë - informacione të hollësishme rreth tij, çelësat dhe kombinimet e tasteve për t'u kthyer në dritën e pasme në… lexoni më shumë

Si të rregulloni gabimin DF-DFERH-01 kur rikuperoni të dhëna nga serveri në Android në Play Store

Si të rregulloni gabimin DF-DFERH-01 kur merrni të dhënat e serverit në Android në Play Store Një nga gabimet më të zakonshme të kohëve të fundit në telefonat Android gjatë shkarkimit ose përditësimit të aplikacioneve në Play Market është mesazhi DF-DFERH-01 Server Retrieval Error me Butoni "Përsërit", i cili zakonisht nuk zgjidh asgjë. Ky udhëzim detajon… lexoni më shumë

Instaloni lojëra në PlayStation 3 nga një USB

Instalimi i lojërave në PlayStation 3 nga një shkop USB Konsola e lojërave PlayStation 3 e Sony është ende shumë e popullarizuar sot nga lojtarët, shpesh për shkak të ekzistencës së lojërave ekskluzive që nuk janë transferuar në gjeneratën e ardhshme. Për të instaluar aplikacione më të përshtatshme, mund të përdorni hapësirën ruajtëse Flash. … lexoni më shumë

Çaktivizoni karuselin e sfondit në telefonët inteligjentë Xiaomi

Çaktivizoni karuselin e sfondit në telefonët inteligjentë Xiaomi

Çaktivizo karuselin e sfondit në telefonat inteligjentë Xiaomi Jo të gjithë ata që kanë preferuar një telefon inteligjent Xiaomi e gjejnë aplikacionin Wallpaper Carousel të aktivizuar si parazgjedhje në MIUI OS si një zgjidhje të denjë për problemin e paraqitjes së ekranit të kyçjes. Në të njëjtën kohë, duke pasur parasysh mundësitë e gjera të personalizimit të… lexoni më shumë

Si të krijoni një profil të rremë në Instagram?

Si të krijoni një profil të rremë në Instagram? Nëse dëshironi të mësoni se si të krijoni një profil të rremë në rrjetin e njohur social Instagram, por nuk dini si ta bëni këtë, nuk keni pse të shqetësoheni. Nëpërmjet artikullit të mëposhtëm do t'ju mësojmë secilin nga hapat që duhet të ndiqni për të kamufluar veten në këtë platformë. Instagrami është bërë… lexoni më shumë

Si ta dini kush e anuloi mesazhin në Instagram?

Si të zbuloni se kush e anuloi mesazhin në Instagram? Edhe pse ka shumë aplikacione për të dërguar dhe marrë mesazhe, Instagram mund të konsiderohet si një nga më efektivët dhe më të preferuarit nga publiku. Platforma e saj është shumë e lehtë për t'u kuptuar, dhe gjithashtu përfshin mjete të shkëlqyera që aplikacionet e tjera nuk i kanë. Sot duam të flasim me ju për… lexoni më shumë

Lloji i azhurnimit të BIOS-it American Megatrends Inc.

Përkufizimi i serisë së produkteve të kartës grafike Nvidia

Lloji i përditësimit të BIOS American Megatrends Inc. Pavarësisht nga numri i madh i pllakave amë që prodhohen, ka pak shitës të çipave BIOS për to. Një nga më të njohurit është American Megatrends Incorporated, i njohur më mirë me akronimin AMI. Sot duam t'ju tregojmë se si duhet të përditësoni këtë lloj BIOS. Përditësimi i… lexoni më shumë

Si të shkarkoni video private nga TikTok

Si të shkarkoni video private nga TikTok

Si të shkarkoni video private nga TikTok TikTok është tashmë ndër rrjetet sociale më të përdorura për momentin. Në të mund të gjeni lloje të ndryshme videosh, veçanërisht argëtuese. Këto video mund të jenë publike ose private, dhe në varësi të llojit që i përkasin, ato mund të shkarkohen ose jo. Fra Bots më të mirë të Telegramit ekzistojnë gjithashtu… lexoni më shumë

Kompjuteri ndizet dhe fiket menjëherë

Kompjuteri ndizet dhe fiket menjëherë Një problem i zakonshëm me një kompjuter është se ai ndizet dhe fiket menjëherë (pas një ose dy sekonde). Zakonisht ndodh kështu: shtypet butoni i ndezjes, fillon procesi i ndezjes, fillojnë të gjithë tifozët dhe pas një… lexoni më shumë

Si të dini nëse iPhone është hackuar

Si të dini nëse iPhone është hackuar

Si të kuptoni nëse iPhone është hakuar Për disa ditë, Applephone juaj kërkon më shumë kohë për të nisur një aplikacion ose thjesht keni ndjenjën se dikush po ju spiunon. Kjo është arsyeja pse po kërkoni një tutorial që shpjegon në detaje se si të kuptoni nëse iPhone është hakuar. Ne në QuimeraRevo kemi bërë një tutorial të duhur… lexoni më shumë

Rregulloni gabimin "Pa pajisje të nisshme" në laptopin Acer

Përkufizimi i serisë së produkteve të kartës grafike Nvidia

Rregullimi i gabimit "No Bootable Device" në laptopin Acer Opsioni 1: Vendosni diskun si bootable Arsyeja e parë e mundshme për gabimin "No Bootable Device" në laptopët Acer, dhe të tjerët gjithashtu, është se BIOS nuk e di se nga cila pajisje duhet të niset . Kjo zakonisht shkaktohet nga faktorët e mëposhtëm: veprimet… lexoni më shumë

Emulators Windows për Android

Emulatorët e Windows për Android Për shkak të aftësive të kufizuara të platformës Android, mund të jetë e nevojshme të ekzekutoni një version të plotë të Windows si një aplikacion më vete. Kjo është një detyrë e realizueshme falë zhvillimit aktiv të pajisjeve moderne Android, shumë prej të cilave nuk kanë asgjë për të pasur zili për kompjuterët personalë në… lexoni më shumë

Si të rikuperoni njoftimet e fshira nga iPhone

Si të rikuperoni njoftimet e fshira nga iPhone

Si të rikuperoni njoftimet e fshira nga iPhone Për shkak të shpejtësisë së zhbllokimit në pajisjet e reja Apple, qofshin ato të pajisura me Touch ID ose Face ID, dhe veçanërisht automatizimi që përdorim sapo marrim telefonin në duar, shumë herë. ne e zhbllokojmë telefonin edhe para se të mund të lexoni njoftimet tona. … lexoni më shumë

Si të fshini një llogari në Facebook pa fjalëkalim dhe email?

Dëshironi të dini se si të fshini një llogari në Facebook pa fjalëkalim dhe email? Ju thjesht nuk dëshironi të vazhdoni me llogarinë tuaj në Facebook dhe vendosni ta fshini plotësisht atë. Ne do të tregojmë hapat që duhen ndjekur në mënyrë që të dini se si të fshini një llogari në Facebook pa fjalëkalim dhe email? Si… lexoni më shumë

Windows 10 rinis në mbyllje, çfarë të bëj?

Windows 10 rinis në mbyllje, çfarë të bëj?

Windows 10 riniset pas mbylljes, çfarë të bëj? Ndonjëherë, mund të zbuloni se kur shtypni "Shut down", kompjuteri ose laptopi juaj Windows 10 riniset në vend që të fiket. Thënë kështu, identifikimi i shkakut të problemit, veçanërisht për një përdorues fillestar, zakonisht nuk është i lehtë. Ky tutorial detajon se çfarë të bëni nëse Windows 10 riniset... lexoni më shumë

Përparësitë dhe disavantazhet e sistemit operativ macOS

Përparësitë dhe disavantazhet e sistemit operativ macOS Shumë përdorues po mendojnë të kalojnë tek produktet e Apple, veçanërisht ata që punojnë në dizajn, grafikë dhe multimedia. Le të zbulojmë nëse macOS është vërtet kaq i mirë si për punë ashtu edhe për argëtim. Karakteristikat e sistemit operativ Apple Sistemi operativ në dispozicion… lexoni më shumë

Shikoni historinë e shfletimit në shfletuesin Opera

Shikoni historinë e shfletimit në shfletuesin Opera

Shikoni historikun e shfletimit në shfletuesin Opera Historia e faqeve të vizituara në shfletuesin Opera ju lejon të ktheheni në faqet e vizituara më parë edhe pas një kohe të gjatë. Me këtë mjet, është e mundur të mos "humbni" një burim i vlefshëm në internet, të cilit përdoruesi fillimisht nuk i kushtoi vëmendje ose harroi ta shtonte… lexoni më shumë

MegaSearch: Si të kërkoni për skedarët në MEGA

MegaSearch: Si të kërkoni për skedarët në MEGA

MegaSearch: Si të kërkoni skedarë në MEGA A jeni të vetëdijshëm për potencialin e jashtëzakonshëm të Mega, por po pyesni veten se si të kërkoni për skedarë të ngarkuar në këtë shërbim fantastik? Mos u shqetësoni: në detin magnum të internetit ekziston një zgjidhje e vlefshme, efektive dhe e lehtë për t'u përdorur për ju. Ne po flasim për MegaSearch. Mega është një nga më të mirët… lexoni më shumë

Si të shikoni drejtpërdrejt në Instagram pa u parë?

Si të shikoni live në Instagram pa u parë? Jetët në Instagram janë kthyer në një nga mjetet më të mira që aplikacioni i njohur ofron për secilin prej përdoruesve të tij. Të famshëm dhe jo aq të famshëm përdorin këtë veçori mahnitëse për të transmetuar drejtpërdrejt dhe për t'u lidhur me të gjithë ndjekësit e tyre. Por… lexoni më shumë

Rutracker.org nuk punon - pse dhe çfarë të bëjmë?

Rutracker.org nuk po funksionon - pse dhe çfarë të bëni? Që nga fillimi i prillit, shumë përdorues të gjurmuesit rus rutracker.org janë përballur me faktin se rutracker nuk hapet. Përditësimi 2016: Deri tani, gjurmuesi i torrentit rutracker.org është i bllokuar në Rusi nga ofruesit e shërbimeve të internetit sipas… lexoni më shumë

Futni "Safe Mode" përmes BIOS

Përkufizimi i serisë së produkteve të kartës grafike Nvidia

Hyrja në "Safe Mode" përmes "Safe Mode" BIOS përfshin një nisje të kufizuar të Windows, për shembull nisjen pa drejtues rrjeti. "Modaliteti i sigurt" nevojitet vetëm për të zgjidhur problemet brenda sistemit, kështu që nuk është i mirë për punë të vazhdueshme me OS (redaktimi i ndonjë dokumenti, etj.). Mënyra… lexoni më shumë

Si të futni BIOS në Windows 8 (8.1)

Si të futni BIOS në Windows 8 (8.1) Në këtë tutorial – 3 mënyra për të hyrë në BIOS kur përdorni Windows 8 ose 8.1. Në fakt, është një formë që mund të përdoret në mënyra të ndryshme. Fatkeqësisht, nuk kam pasur mundësi të provoj të gjitha mënyrat e përshkruara në BIOS-in normal... lexoni më shumë

Pushka sulmuese Xuanlong Fallout 3: Karakteristikat

pushkë sulmi xuanlong 3

Më tej në këtë artikull do t'ju njoftojmë të gjitha detajet më të rëndësishme në lidhje me pushkën e sulmit Xuanlong Fallout 3. Ju nuk mund të humbisni të gjithë informacionin që kemi për ju. Fallout 3 Xuanlong Assault Rifle Fallout 3 Xuanlong Assault Rifle u zhvillua dhe u projektua falë një grupi zhvilluesish nga… lexoni më shumë

Si të zhbllokoni kanalet e telegramit iPhone?

Si të zhbllokoni kanalet e telegramit në iPhone? Telegrami është një nga rrjetet sociale më interesante në treg, në të mund të gjeni një sërë alternativash dhe përfitimesh që shumë prej rrjeteve sociale ju ofrojnë të kombinuara në një, megjithëse nuk është më i popullarizuari në mesin e përdoruesve të rrjeteve sociale,… lexoni më shumë


Creative Stop All About Technology
Një Si të.